תכנון ועיצוב קיר טלוויזיה

Arococo

הטלוויזיה בעידן המודרני היא מרכז הבית, מדורת השבט, שלעיתים מיקומה הוא זה שקובע את מיקום שאר האלמנטים בבית וגם יש כאלו שהולכים כנגד הזרם, עדיין הזהו אלמנט שדורש התייחסות מלאה מרמת פונקציונאליות שבסופה מעניין אותנו שתהיה נוחה להרגלים שלנו.

מעבר לרמת הפונקציונאליות בשנים האחרונות אנשים רבים נותנים טון גבוה יותר בהתייחסותם לעיצוב קיר הטלויזיה, בעיקר מאז שגם הטלויזיות אפשרו זאת והפכו להיות עדינות ומעוצבות יותר.

לקראת תכנון של קיר טלוויזיה בבית ריכזנו עבורכם טיפים והמלצות שמטרתן ליצור סביבה נוחה ומפנקת:

הגדירו את מערך הריהוט של הסלון/חדר הטלוויזיה:

נסו להעריך אלו אלמנטים הייתם מעוניינים שיהיו בחדר בו נוכחת הטלויזיה ממערכות ישיבה פוטנציאליות נפרדות אן לדוגמה עם שזלונג, כורסות נפרדות ואם כן אז כמה? ספסל גבס, כוננית, מזנון וכו'.

בתמונות הבאות שצולמו במהלך עבודה מתוך פרויקט סטודיו ארוקוקו ניתן לראות תהליך יצירת קיר לטלוויזיה בנישה שנוצרה בשל עמוד תומך –ובקיר גבוהה (כ6 מ' גובה). שילוב רמקולים שמע עומדים וציפוי הקיר בטיח דקורטיבי המתאים לסגנון ועיצוב הבית. קיר זה משלב גם מסך למקרן.

אפיינו את עיצוב הקיר המבוקש:

 • חומרי גמר (גבס, עץ, זכוכית וכו')
 • מיקום הטלוויזיה ("מרחפת", שקועה, עומדת)
 • מערכות נלוות (ממיר, DVD, PS, רסיבר וכו')
 • רמקולים (אם בכלל, שקועים בקיר, עומדים)
 • ועוד גאדג'טים שהטכנולוגיה המתקדמת מציעה וידכם משגת בהתאם לתקציבכם (אנחנו יודעים שזה נחמד שהשלט יעשה גם קפה אבל לעיתים כדאי להתפשר).
 • הכנות

  בשלב המוקדם של הבניה או השיפוץ יש להגיש לקבלן את ההכנות הדרושות באמצעות תכנית חשמל וזאת עוד לפני יציקת רצפת הדירה.

  עבור כל הדגשים הבאים מומלץ לבקש מהאדריכל/ מעצב הפנים שרטוט המכונה "פריסה" של קיר זה עם סימון נקודות החשמל הגבהים והמידות המדויקות :

  שקע חשמל – מכשיר טלוויזיה דורש שקע רגיל בגב הטלוויזיה בגובה שליש הראשון שלה, כך שמתקן התליה לא יעלה עליו וכמובן, כניסות חשמל עבור כל המערכות הנלוות

  שידורי טלוויזיה (כבלים/לווין) – שקע חשמל לממיר ואנטנה לקליטה, מיקום בגב הממיר.

  ראוטר – שקע חשמל למכשיר  + תשתית אינטרנט (קו טלפון או כבלים).

  חיבור HDMI / USB – הכנה למכשירים חיצוניים, מחשב נייד, דיסק-און-קי, מכשיר סלולרי, טאבלט וכד' (אולי כדאי למקם ליד הספה לצורך פיקוד ושליטה)

  מערכות שמע (Audio) – עולם ומלואו.

  מומלץ לפנות לחברות המתמחות בתחום ולקבל יעוץ מקצועי, הסטנדרט הקבלני הנהוג הינו הכנה למערכת קולנוע ביתית הכוללת 4 רמקולים המחוברים בצינור וחוט משיכה היקפיים.

   סטרימרים, קונסולות משחקים וכו' – שקעים לפי כמות המכשירים.

   תאורה – הכנות לתאורה נסתרת, גלויה, ספוטים שקועים וכד'

  חיבורים בין המערכות השונות

  לאחר שהגדרנו את ההכנות יש לתת דגש על אופן החיבור ביניהם, שהרי בסופו של דבר כולם צרכים להיות מסונכרנים עם הטלוויזיה, להלן מספר אופציות:

  "רב שקע" – אביזר המרכז בתוכו מספר שקעים (חשמל, טלפון, תקשורת, וכו')

  מיקום השקעים והמעברים תלוי במיקום הפיזי של המכשירים. יש לקחת בחשבון את הגובה של הריהוט (שידה / כוננית / ארון ) שבו יונחו המכשירים ולהתאים עבור כל אחד מהם את ההכנות שלו.

  עינית – ריכוז כל המכשירים בארון מרוחק/ מוסתר מהטלוויזיה ופיקוד עליהם ע"י עינית בלבד מאפשר לעצב קיר עם טלוויזיה בלבד ללא מזנון או מכשירים נראים.

  צינור מגשר- ניתן ורצוי להזמין מהקבלן צינור מגשר, צינור זה בד"כ בקוטר 5 ס"מ עובר בתוך הקיר ומאפשר לנו להעביר חוטים בין המכשירים לבין הטלוויזיה בצורה יפה ונקיה, תוספת לא יקרה באופן יחסי ומומלצת מאוד. (אם כמות מכשירים גדולה יש לשקול צינור נוסף)

  עיצוב דקורטיבי:

  זה המקום שלכם לביטוי טעמכם האישי ומגוון האפשרויות הוא ענק מקירות גבס מעוצבים, חיפוי באמצעות בריקים או קורות עץ, טפטים ועבודות נגרות בהזמנה.

  השתדלו שלא להעמיס מדי את הקיר וזאת כדי שהעין תוכל לצפות במסך בצורה רגועה ולא תרצד לצדדים בגלל "רעשים" לא רלוונטיים.

ישנה האפשרות גם לעבות את הקיר ולהשקיע את כל הריהוט הנגרי והטלוויזיה בקיר, מה שישר ישחרר תחושת "מחנק" וייתן אווריריות ויותר מקום אחסון שזה הכי חשוב. בתמונה המצורפת מתוך פרויקט סטודיו ארוקוקו הרהיטים הותאמו במיוחד והוכנו אצל נגר לפי תכנון מוקדם. כך גם המזגן עובר דרך הקיר ,תאורה דקורטיבית שקועה והטלוויזיה בנויה על זרועה שאפשר לכוון .

 במידה ואתם מעדיפים להשתמש בשידה  הקפידו שלא תהיה גדולה בעומקה מ-45 ס"מ. רצוי מאוד מדפים סגורים בגלל המראה והפרקטיות, מדפים פתוחים צוברים אבק ולכן עדיף להשתמש במגירות. נסו לברר עם עצמכם מה הייתם רוצים לאחסן במגירות ובהתאם חפשו שידה מתאימה או אם אתם פונים לנגר עדכנו אותו בצרככם. השאירו את השידה נמוכה כדי ליצור מראה מאוורר בחלל. אם אתם אוהבים את מראה הרהיטים המרחפים בחלל, השאירו כ-40 ס"מ מכל צד, אך אם אתם רוצים ליצור מראה של ספסל ארון לאורך כל הקיר, הזמינו את הרהיט בהתאם. לטעמינו, לא כדאי להעמיס את המדף העליון של השידה בכל מיני פסלונים קטנים ואגרטלים, שסתם יוצרים מראה מבולגן.

GET IN TOUCH

contacts