סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design | כל מה שרציתם לדעת על הקוריאן > סטודיו ארוקוקו, עיצוב פנים - ARococo
3083
rtl,single,single-post,postid-3083,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

כל מה שרציתם לדעת על הקוריאן

 

כל מה שרציתם לדעת על הקוריאן

פורסם על ידי סטודיו ארוקוקו בקטגוריית טיפים עיצוביים, כללי 21 יולי 2013

אם אתם כעת בתהליך שיפוץ או קנייה של בית, סביר שיצא לכם להיתקל במילה קוריאן. זה בטח קרה כשחיפשתם משטח עבודה למטבח או לחדר האמבטיה. משטח שיהיה אקרילי, בלתי חדיר נעים למגע המשולב ממינרלים משולבים בחומרים אקרילים. הממממ…

בין אם נתקלתם, כן או לא? אנחנו מאמינות שנכון מאוד לעסוק באחד ממשטחי העבודה הפופולריים ביותר בישראל – שיש קוריאן. במאמר הבא ניתן לכם פרספקטיבה מלאה של הבנת החומר, יתרונות חסרונות, עלויות ועוד הרבה טיפים והמלצות של סטודיו ארוקוקו.

קצת על הקוריאן

משטחי קוריאן של ניגא > סטודיו ארוקוקו ARococo

משטח קוריאן של ניגא

קוריאן הוא פטנט לשעבר של חברת Du-Pont והינו משטח ציפוי קשיח ובלתי חדיר עשוי פולימר אקרילי והידראט אלומינה. המשטח מיוצר בעובי שונה וכאשר הוא משמש כמשטח עבודה הוא יונח לרוב על גבי לוח MDF וזאת בכדי ליצור משטח עבה יותר. משטח עבודה אופייני בעובי 38 מ"מ יורכב מלוח אקרילי 12 מ"מ ומתחתיו בסיס MDF.

הקוריאן מורכב ממינרלים משולבים בחומרים אקריליים אשר יחד יוצרים חומר קשיח ביותר, הומוגני ומוצק, ללא נקבוביות. בדרך כלל משתמשים בקוריאן בתנאי עבודה מיוחדים כמו בתי חולים ומעבדות מעצם היותו בלתי חדיר וניתן לעיצוב בצורות שונות.

הקוריאן הוא חומר משי ונעים למגע, והוא קיים במגוון צבעים רחב מאוד. קוריאן ניתן לחיתוך ועיבוד, גילוף והדבקה ממש כמו עץ גושני ובעל עמידות גבוהה בתנאי שימוש קשים.

יתרונות הקוריאן

יתרונות נוספים לקוריאן שטובים לבית סטנדרטי, שלא סתם הפך אותו לאחד מהמשטחים הנפוצים, ואלו המרכזיים ביניהם:

ניקיון – בגלל החומרים ממנו עשוי והמרקם שלו, הקוריאן קל מאוד לניקוי ופחות נוטה להיכתם ולהתלכלך.

משטח לבן קוריאן של ניגא

משטח לבן קוריאן של ניגא

היגיינה – כפי שציינו, השיש כולו מורכב כמקשה אחת הומוגנית ולכן אין בו נקבוביות או אפשרות לחדירת חומרים.

ליטוש – ניתן לחדש את המשטח בקלות ובעלות זולה. הקוריאן ניתן לליטוש אשר חושף שכבה חדשה בכל עת. לצורך ליטוש יש להיעזר באיש מקצוע מתאים. חשוב לברר את הנושא בעת בירור או רכישת הקוריאן

עמידות – בעצם הנקודה המסכמת את כל השלוש האחרונות. בהשוואה לשאר המשטחים בשוק (שיש חברון, שיש קיסר וכו')שיש קוריאן נחשב לאחד מהמשטחים העמידים והחזקים יותר לאורך שנים רבות. הוא אינו מתקלף, דוהה או נשרט.

חומר לא רעיל – הקוריאן אינו חומר רעיל ואינו גורם לתגובה אלרגית.

במקרה של שרפה לקוריאן יש מאפיינים כמו של חומר האלומיניום- תרכובת כימית המכילה מים, אשר אינה משחררת, ולו מולקולה אחת, של גז כימי.

אחריות לקוריאן על ידי חברת דו-פון – כל ההתקנות שנעשות על יצרן קוריאן מורשה מכוסות באחריות של 10 שנים על ההתקנה ועל טיב החומר: זהו ביטוח לאיכות וליעילות ההשקעה שלך לטווח הארוך

מחיר שיש קוריאן

המחיר הוא למעשה החסרון הבולט של הקוריאן. עלות ממוצעת של הקוריאן עולה פי 2 מאבן קיסר. ואם נרד לרזולוציות נמוכות יותר, תדעו כי מ"ר של קוריאן עולה בין 1300 -1500 ₪ וזאת לעומת מחיר שיש קיסר שנע בין 300-600 ₪ למ"ר.

העלויות כוללות הובלה והרכבה של החברות מטבחים. בנוסף חשוב לדעת כי אלו מחירים כללים מכיוון שישנם סוגים רבים של משטחי קוריאן בעיצובים מיוחדים, לאמבטיה וכו' ולכל אחד מהם תפקיד בתוספת או הוזלה של המחיר.

ספקים מומלצים

חברת ניגא