סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design | מסחור חזותי של סביבת העבודה - סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design
4389
rtl,single,single-post,postid-4389,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

מסחור חזותי של סביבת העבודה

 

מסחור חזותי של סביבת העבודה

פורסם על ידי סטודיו ארוקוקו בקטגוריית ארוקוקו לעסקים, כללי, משרדים 19 אוקטובר 2014

נסו שנייה לדמיין את חייכם ללא החוויה הויזואלית. העיניים שלנו באמצעותם אנו מעשירים מדי יום את חיינו גם מבלי לדעת, הרי החלטות רבות וחשובות אנו מקבלים על סמך הראייה. מסחור חזותי במקרה שלנו, עיצוב פנים הינו מונח מקצועי המתייחס למסר שחלל מצליח לשדר.

בסביבה קמעונאית, לדוגמא של חנויות נעזרים במסרים רגשיים המאדירים חוויה ויזואלית היוצרת פיתוי מיידי כמו בחברת נסיעות שם תהיינה תלויות תמונות של מקומות יפים בעולם שרק יגבירו אצלינו את הרצון לחופש. במקרה של מסחור חזותי בסביבת עבודה המטרות הן מעט שונות, בעיקר לאור העובדה שקהל היעד של המסחור החזותי הוא גם לקוחות וגם העובדים. במקרה כזה המטרה היא ליצור בתוך החלל חווית מותג שתעביר מסרים וערכים של המותג ותתרום לנאמנות של העובדים והלקוחות לחברה. מיותר לייצר שעם הנאמנות של העובדים, מגיעה מוטיבציה ותפוקת עבודה גבוהה מאוד. מסחור חזותי משרת את האינטרסים הכלכליים של החברה, לכן אפשר בהחלט להכליל אותו כחלק מתהליכי השיווק של החברה.

זכרו, לא מספיק להעביר אינפורמציה באמצעות חוש הראייה אלא יצירת חוויה.

בפועל כשניגשים לתכנן את סביבת העבודה כחלל ממותג כדאי וראוי להתייחס לכך כעוד פעולה שיווקית ומיתוגית של החברה. תחילה הגדירו מהם ערכי המותג העיקריים שחשוב לכם לשדר, איזה סוג של חוויה תרצו ליצור לעובדים והלקוחות ואיך המסחור החזותי מתחבר למכלול הפעילות השיווקית של החברה.

 לכאורה, הנושא נראה פשוט ליישום, אך ישנם מספר לבטים שתמיד צפים בנושא לדוגמא:

  1. עד כמה צריכה להיות חפיפה והתאמה בין הנראות של החברה והתקשורת השיווקית שלה לבין חללי עבודה. לדוגמא, חברה עם צבעי לוגו בגווני ירוק מחוייבת לפי כלל האצבע לצבוע לדוגמא את הקירות בירוק, אך לא כך הדבר. כשבוחנים את הצבע הירוק ושימושיו מגלים כי יכולות להיות לו השפעות לא רצויות. קירות ירוקים משרים מהגוון שלהם על התאורה, שהופכת להיות ירקרקה, האנשים מסביב נצבעים בירוק והירקרקות שנוצרת בחלל יכולה להיות לא סימפטית בעליל . בדרך זו אולי נרוויח חפיפה מרשימה ועקביות בנראות הכוללת אבל אופי המסרים כבר לא יהיה תואם למה שהמותג אמור להעביר. במקרים כאלו עדיף לצבוע את הקירות בגוון חם ומזמין יותר ולתת ביטוי לצבעי הלוגו בנגיעות צבע על פריטי ריהוט שונים או בתמונות.
  2. באיזו מידת המחשה או הפשטה רצוי להעביר את המסר? האם לעשות זאת בצורה ישירה וברורה או בצורה מרומזת או אפילו היתולית. התשובה אינה חד משמעית וקשורה מאוד לטעם והעדפה.

דוגמא אחת: מסר המשתמש בהמחשה ברורה: משרד הנסיעות נפתלי טורס המשתמשת באלמנטים מעולם הנסיעות.

דוגמא שנייה: החברות אייר פרנס וKLM שהתאחדו בחרו להמחיש את תחום העיסוק שלהם באופן מופשט ויצירתי – חווית מותג על ידי צילום שמיים ועננים בצורת מפת העולם.

משרד הנסיעות של אייר פראנס וKLM

משרד הנסיעות של אייר פראנס וKLM (מתוך Pinterest)

 

מחפש משרד לאדריכלות פנים לעיצוב ותכנון המשרד הבא שלך? צור קשר כאן