סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design | מיתוג סביבת עבודה - סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design
4377
rtl,single,single-post,postid-4377,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

מיתוג סביבת עבודה

 

מיתוג סביבת עבודה

פורסם על ידי סטודיו ארוקוקו בקטגוריית ארוקוקו לעסקים, כללי, משרדים 18 אוקטובר 2014
מיתוג סביבת עבודה > סטודיו ארוקוקו ARococo

(מתוך Pinterest)

בעבר שמו דגש על המיתוג יותר מצד עיצוב אתר החברה או כרטיס הביקור, היה חשוב שזה ידבר בשפה הנכונה והמתאימה למותג.

בשנים האחרונות נדמה שהמיתוג התפשט לעולם העיצוב פנים בהבנה שזהו חלק בלתי נפרד מעולם המוצר.

מגמת המיתוג הפכה להיות טרנדית מאוד בשנים האחרונות ואחת הסיבות לכך היא העובדה שרוב העולם עבר לייצר בסין והבידול המרכזי של חברות הפך להיות ממוקד לא רק בטיב המוצר (רוב המוצרים זהים או דומים) אלא גם במסרים של החברה על המוצר שלה ועל עצמה. מרכז הכובד בשיווק הוסט לכיוון המותג והיום כולם מבינים את חשיבות המיתוג.

מהן מטרות המיתוג ?

  • הגברת תחושת הזדהות והנאמנות של העובד עם החברה
  • הגדלת שביעות רצון ממקום העבודה
  • הגדלת תפוקת עבודה

עוד בתהליך התכנון נגדיר 2 פרוגרמות:

  1. פרוגרמה לצרכים תפעוליים – משמעותה היא פירוט ההיבטים הטכניים של הקמת המשרדים. למשל, אופן החלוקה לחדרים בהתאם לאפיון צורת העבודה ולמספר אנשי הצוות,  גודל הארכיון,  מספר חדרי ישיבות וגודלם וכו'.
  2. פרוגרמה לצרכים אסטרטגיים שיווקיים – משמעותה היא בהיבא האסטרטגי של פירוט המסרים וערכי המותג שעל המשרדים לשדר ואלמנטים נוספים שחשובים ליצירת האוירה המתאימה. למשל, בחברה שבה הדגש העיקרי הוא על אוירת צוות נשים דגש על מרפסת נוחה, יידרשו חדרי ישיבות קטנים שיפוזרו בתוך חללים פתוחים, מטבחון מרווח ופינות מנוחה במהלך יום העבודה.
    כששם החברה הופך להיות רהיט

    כששם החברה הופך להיות רהיט (מתוך Pinterest)

 אם החברה בשלבי הקמה ראשוניים ועדיין לא בוצע תהליך מיתוג אפשר לבצע את תהליך המיתוג במקביל לתהליך התכנון של המשרדים ושני התהליכים המקבילים עשויים בהחלט להפרות זה את זה.

מחפש משרד לאדריכלות פנים לעיצוב המשרד הבא שלך? צור קשר כאן

בפועל המיתוג מיושם במשרדים רבים באמצעות שימוש בצבעי הלוגו של החברה כאלמנטים דקורטיביים על הקירות והרצפה, אך גם כקווים מנחים לעיצוב המשרד, עוד באמצעות טקסטורות ובמידת הצורך טקסטים ושילוט כאשר המטרה הינה לחזק את מיתוג החברה בקרב הלקוחות ובקרב העובדים. החלל הממותג יוצר סינרגיה אחת עם הפעולות השיווקיות של החברה והשלם הנוצר גדול מסך חלקיו.

מיתוג או לא חייבים לזכור ולשמור על כל התנאים הנכונים עבור פעולה של העובדים ביום יום: תאורה מספיקה, נעימה ונכונה לעבודה, ישיבה נוחה וכיוב'. בתוך המסגרת הזו של תכנון החלל מכניסים על ידי עיצוב פנים תדמיתי את הערך המוסף בהא הידיעה – יצירת תדמית באמצעות מסרים שנובעים מהחלל. ככל שהמסרים יתאימו וישלימו את הפעילות השיווקית של החברה תהיה להם השפעה גדולה יותר.