סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design | באנו חושך לגרש עם טרנדים בעולם התאורה - סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design
3995
rtl,single,single-post,postid-3995,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

באנו חושך לגרש עם טרנדים בעולם התאורה

 

באנו חושך לגרש עם טרנדים בעולם התאורה

פורסם על ידי סטודיו ארוקוקו בקטגוריית זירת הטרנדים, כללי 02 דצמבר 2013

חג החנוכה, חג האור הוא זמן מצוין לעצור רגע, להסתכל לתקרה ולחשוב מחדש על כל השאלות שמדי יום אינן מטרידות, צהוב או לבן? להצמיד לתקרה או שישתלשל בשרשראות? שאלות שאנחנו יכולים לשאול את עצמנו רק שהבית עובר מתיחת פנים או אולי אחרי שאנחנו כבר שנה מסתובבים בבית שיוצא מהתקרה חוט לבן פשוט עם בית מנורה.

אז עצרנו! ועכשיו בודקים יחד את החידושים בעולם התאורה.

טרנדים מאירים:

ניקיון זהו שם המשחק היום. השנדלירים שבשנים האחרונות תפסו נוכחות רבה ועשו קאמבק מפתיע פינו את מקומם לקו נקי יותר של צורות גיאומטריות, קוים חלקים, צבעים שקטים ורגועים ועל הצבעוניות העזה השתלט הצבע הלבן.

טרנד אחר שבדומה לקודמו גם הוא שאוב מעולם המינימליזם הוא הטרנד העירום. מדובר בגופי תאורה חלולים המחזירים לבמה את נורות הפחם ונורות ההברגה
שבהן נראה חוט הלהט. יש פה חזרה אל החומר נטול עומס וכבדות שמעניקים בסופו של דבר מראה קליל ואוורירי.

אגב, נורות הלד החסכוניות שהחליפו את הליבון וההלוגן מתחברות גם הן למינימליזם וניתן למצוא אותן בדומה לעיצוב העבר. למידע מלא על נורות חסכון, לחצו כאן.

מינימליזם בתאורה

מינימליזם בתאורה קרדיט תמונה: Pinterest

מנגד לטרנד העירום ישנה השפעה נוספת על עיצוב התאורה בבית והיא שימוש בבדים. כיום ניתן למצוא גופי תאורה מעוטרים בבד קטיפה המספקת טקסטורה ייחודית, אווירה חמה וחורפית לחלל. משחקים שונים בבדים יתנו תחושה ומראה אקזוטי ואחר כגון קנבס מודפס במגוון צבעים ודוגמאות. הבדים החדשים נמתחים על פני גוף מתכת וניתנים לפירוק, לכביסה ולהרכבה מחדש.

מתוך designspiration.net

מתוך designspiration.net קרדיט תמונה: Pinterest

איך נבחר את סוג התאורה?

כשניגשים לענות על השאלה הזו חייבים לעשות הבחנה בין 2 סוגים של גופי תאורה, האחד היא תאורה פונקציונלית שתפקידה ליצור מקור אור חזק והשנייה היא תאורת אווירה, שמטרתה יותר להוות אלמנט משלים בעיצוב החלל וליצור אווירה.

טיפים לבחירת תאורה נכונה:

גובה תקרה על מנת לעשות בחירה נכונה של גוף התאורה חשוב לקחת בחשבון את גובה התקרה. בחדר בו התקרה גבוהה מ-280 ס"מ, מומלץ להשתמש בגופי תאורה חזקים. מנגד בחדרים בם התקרה נמוכה אפשר ליצור אשליה של תקרה גבוהה יותר באמצעות התקנה של ספוטים, גופי תאורה שקועים או בעזרת שילוב גופי תאורה עומדים בעלי אור לבן המאירים כלפי מעלה.

כניסה לבית –  הכניסה לבית היא חלק מהפונקציונאליות של הבית, זהו האיזור בו נוהגים לתלות מעילים ולהניח תיקים ומפתחות ולכן חשוב להשתמש בתאורה פונקציונאלית של גופי תאורה צמודי תקרה שיאירו באופן ממוקד וחזק את האזור.

הסלון – מרכז הבית המשמש אותנו בקריאה, בטלה, עבודה, אירוח ובילוי עם המשפחה, כל כך הרבה שימושים מחייבים אותנו להשתמש בשילוב של תאורה

מתוך Little Blue Deer

מתוך Little Blue Deer

פונקציונלית ותאורת אוירה. את הפונקציונליות נביא לידי ביטוי באמצעות גופי תאורה הממוקמים במרכז החדר, מומלץ להשתמש בנברשות תלויות בעלות זרועות ארוכות, או בגופי תאורה צמודים לתקרה שיוצרים חלל גדול ופתוח. מנגדאת תאורת האווירה נביא לידי ביטוי באמצעות גופי תאורה דקורטיבים הממוקמים בצידי הקירות.

מטבח  - הלב של הבית וחלל העבודה השימושי ביותר בבית ולכן חשוב להקפיד להתקין בו גופים בעלי תאורה עוצמתית. חשוב שהתאורה תהיה מפוזרת על מנת שלא ליצור הצללה במשטחי העבודה. בנוסף ניתן להשתמש בנורות לד בתוך ארונות הזכוכית או התקנת פסי לד מתחת לארונות מטבח.

חדר שינה - חדר השינה דורש שילוב של תאורה פונקציונלית ותאורת אווירה, שמטרתה ליצור תחושת נינוחות ורוגע. גופי התאורה הפונקציונאליים צריכים להיות תלויים מהתקרה במרכז החדר, ולצדם לשלב מנורת שולחן או גוף תאורה רצפתי.

חדר ילדים – מלבד השינה החדר ממלא פונקציות נוספות כמו משחק, לימודים ואירוח ולכן מלבד תאורה מרכזית יש להוסיף תאורת צד לדוגמא מנורת לילה בגוונים בהירים.

חדר אמבטיה –  רצוי להשתמש בתאורה חזקה שתשמש אותנו בעת הגילוח או האיפור, כלומר נורות בעלי אור חזק בגוון צהוב, כך שיאירו את הפנים בבהירות. בנוסף, חשוב מאוד להקפיד לרכוש גופי תאורה אטימים בפני מים, אדים ולחות.

גינה -  חייבת להיות משולבת בין הפונקציונליות לאווירה. הכניסה לבית צריכה להיות מוארת באור חזק וכמוה החצר המרכזית בה יושבים יחדיו בני הבית. מטרת תאורת האווירה היא עיבוי נפח עיצוב הגינה בעת החשיכה. מומלץ להתקין עמודי תאורה קטנים בצדי הגינה או גופי תאורה רצפתיים מעוצבים.

חג אורים שמח.