סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design | טיפים לתכנון ועיצוב הבית - סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design
3635
rtl,single,single-post,postid-3635,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

טיפים לתכנון ועיצוב הבית

 

טיפים לתכנון ועיצוב הבית

פורסם על ידי סטודיו ארוקוקו בקטגוריית טיפים עיצוביים, כללי 22 אוגוסט 2013

כאדריכליות פנים שפועלות כבר למעלה מ-10 שנים בעשייה יומיומית, אנו נתקלות מדי יום במגוון שונה ורב של באגים, אם ניתן להגדיר אותם כך, בכל הנושא של עיצוב פנים הבית.  לעיתים הבאג מגיע מצד הלקוח שלמזלו אנחנו שם בשביל לתקן אותו ולפעמים זה לקוח ששכר את שירותינו באמצע העשייה לאחר שנתקל בקשיים רבים. מעבר לכך אנו רואות ומרגישות בסביבה הקרובה אלינו את הקשיים, הבעייתיות ולפעמים החוסר אונים של כל אותם משפרי דיור למיניהם, אשר לוקחים על גבם הצנוע את עבודת השיפוץ או התכנון ובאמת שלא רלוונטית הסיבה.

לאור כך ועם ניסיון עשיר של פתרונות ובעיקר מעשי מניעה להלן הטיפים שלנו של עשה ואל תעשה בתחום העיצוב פנים. אנו מאמינות כי אם משפר דיור פוטנציאלי שעומד להתחיל עבודה לבדו יקרא ויסתייע בטיפים אלו, יש סיכוי גבוה שיסיים את העבודה עם עוד קצת שיער בראשו.

10 טיפים ל "עשה":

 1. לפני רכישת דירה/נכס מומלץ להתייעץ עם אדריכל/מעצב לגבי פוטנציאל המקום, והאם הוא עומד בדרישות שאליו מיועד – (חלוקה לחדרים, אינסטלציה וכו').

 

 1. כמו בכל דבר בחיים, פנה לבעלי המקצוע המתאימים לצורך עיצוב הדירה. שכור שרותי אדריכל/מעצב אשר ייעצו וילוו את הפרויקט.
 2. יש להשוות בין ספקים לפני ששוכרים את שרותיהם. את ההחלטה חשוב לקבל לא רק על סמך המחיר אלא על שכלול של המלצות, מחיר ובדיקה של עבודות שביצעו. לפעמים מה שעולה בזול עכשיו עולה ביוקר אחר כך.
 3. לפני שנפגשים עם בעלי המקצוע כמו נגר, אנשי טקסטיל, כדאי למדוד את החלל, קיר, חלון ולבוא עם מקסימום המידע ע"מ לקבל הצעת מחיר מתאימה.
 4. כדאי לבצע תכנון מוקדם של תקציב ולוחות זמנים. בתכנון מוקדם תוכלו למקד את בחירת החומרים ולמנוע הפתעות.
 5. בחללים קטנים כדאי למקם תאורה באופן שתגביה או תרחיב את החלל, כמו מסדרון, חדרים קטנים וכו'.
 6. בתכנון החלל המרכזי יש לתכנן נק' אחת אשר תהווה את מרכז הבית ובה תושקע דקורציה מיוחדת – צבע,טפט, גוף תאורה. כמו פינת אוכל, או קיר הטלוויזיה בסלון.
 7. המטבח נחשב לרוב כלב הבית, והינו אחת מההוצאות הגדולות ביותר. בהגיעכם לתכנון חלל המטבח, יש להסתכל כיצד המטבח נראה מכיוונים שונים של הבית, כמו מבט מהסלון, כניסה לבית וכו'. מעבר לאסטטיקה התייחסו בחשיבות רבה לפרקטיקה: החומר ממנו המטבח עשוי, משטחי העבודה והאצרכים שלכם ברמת האחסון.
 8. הגדירו למי משמש חדר האמבט ועל פי זה תכננו את גודל הכיור, גודל האמבט/מקלחון, אחסון ותאורה. בבחירת חיפויי האמבטיה יש להתאימם לקונספט הכללי של הבית. באזורים שאינם רטובים, ניתן להחליף את חיפוי הקרמיקה בצבע מיוחד ועמיד. במידה ובחרתם אריחים מיוחדים, וודאו כי הקבלן יודע כיצד ליישמם בשטח.
 1. זכרו כי הבית מתוכנן היום ומתאים לצרכים העכשוויים. רצוי גם לבצע הכנות לצרכים העתידיים כמו: הרחבת מפתחים, גודל מקלחון, תשתית חשמל בחדרי ילדים וכו'.

10 טיפים ל "אל תעשה":

אל תקשיבו לעצות של שכנות דודות וחברות שרק גמרו לבנות. עיצוב או בניה של חדר או אפילו בית לא הפכו אותם למומחיות לנושא. מה שטוב לאחד לאוו מתאים לאחר.

לא לנסות להשוות את מה שרואים בתמונות בתים אחרים לחלל הבית שלנו. צילומים לפעמים מעוותים פרופורציות וגוונים. הדבר דומה גם לאופנה – לא כל מה שהדוגמנית לובשת בתצוגת האופנה, יתאים לי בחיי היומיום.

 1. אל תגזימו בתוספות הגבס בבית. מעבר לשימושים הדקורטיביים בגבס, הוא תופס מקום ומקטין את החלל
 2. ערבוב סגנונות בבית יוצר בלבול בעין ותחושת בלאגן. החליטו על סגנון אחד והתמידו בו בכל תהליכי קבלת ההחלטות
 3. במעבר דירה לא כל הרהיטים יתאימו לחלל החדש. אל תכפו את הריהוט בתכנון החדש. תכננו אפשרות של התאמת ריהוט חדש.
 4. בסוף מסדרון הנראה מהחלל הציבורי, אל תתכננו דלת. המראה אינו אסטטי . כדאי לנסות לשלב מראה דקורטיבי כלשהו ע"מ ליצור זווית ראיה נקייה ומעניינת.
 5. תשתית חשמל הינה מהחשובות בבית. אל תרכזו שקעים בקיר אחד או שניים בחלל. רצוי לפזר את השקעים כך שישרתו אתכם בכל מקום שתרצו שלא תהיו מוגבלים. מנגד אתם מודעים לצרכים שלכם ולאורח חייכם בבית, לכן הקפידו להתחשב בהם.
 6. רכזו עבודות אצל ספק/בעל מקצוע אחד. אל תתפזרו אצל מס' בעלי  מקצוע. ריכוז עבודות יקנה לכם מעקב טוב יותר, קיצור לוחות זמנים, ואפילו הנחה כספית.
 7. אל תפחדו לבצע הפרדות בין חללים בחומרים שונים מאשר קירות. חומרים אלו יכולים להיות, זכוכית, אלמנטים בריצוף, תאורה, רהיט, סיליקטים, גבס וכו'.
 8. אל תתכננו את הנכס בלי להתייחס לסביבה. הקשר בין פנים לחוץ הינו חשוב ויכול להכריע בקביעת סגנון, העמדת הריהוט ובחירת חומרים.

בהצלחה,