סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design | טיפים לעיצוב משרד מנהל בכיר - סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design
4515
rtl,single,single-post,postid-4515,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

טיפים לעיצוב משרד מנהל בכיר

 

טיפים לעיצוב משרד מנהל בכיר

פורסם על ידי סטודיו ארוקוקו בקטגוריית ארוקוקו לעסקים, כללי, משרדים 02 דצמבר 2014
 טיפים לעיצוב משרד מנהל בכיר > סטודיו ארוקוקו ARococo (מתוך Pinterest)

טיפים לעיצוב משרד מנהל בכיר > סטודיו ארוקוקו ARococo (מתוך Pinterest)

כמו שלהיות מנהל חברה זו משימה לא פשוטה, כך גם עיצוב משרדו.

משרד המנהל צריך לתת מענה על מספר צרכים:

1.      קודם כל מענה למנהל עצמו, כלומר שהכל יהיה נגיש, נוח, אפקטיבי ושיסייע למנהל בעבודתו.

2.      העברת מסר לעובדים ולאורחים המגיעים לפגישות

3.      משרד מנהל החברה הוא בתת מודע סוג של סמל חברה

על פי כל אלו עיצוב המשרד צריך לקחת בחשבון את אופי החברה, אופיו האישי של המנהל ואת צרכיו היומיומיים תוך איזון בין אלו הפרטיים למקצועיים. לא פשוט.

יש מנהלים שבוחרים לתלות תעודות ותמונות משפחתיות, דבר המתאים יותר לחברות קטנות ומשפחתיות באופיין. כאשר מדובר בעיצוב חדר מנהל לחברות גדולות ואף בינלאומיות רצוי להתמקד יותר בפריטים המתכתבים עם רוח החברה הן בבחירת תמונות ועד שעוני קיר או פריטים מעוצבים שיעבירו לאורחים הנכנסים לחדר את אופי החברה וחזונה.

שולחן מנהל:

 טיפים לעיצוב משרד מנהל בכיר > סטודיו ארוקוקו ARococo

לא רק כבד בלוק אנד פיל (מתוך Pinterest)

כמו כל משרד, גם משרד המנהל מורכב ממספר פריטים בסיסיים: שולחן משרדי, כסא משרדי ופתרונות אחסון כמו ארון או שידת מגירות. מבין אלו נשים דגש על שולחן המנהל שהוא לרוב זה שהופך להיות סנטימנטלי יותר בעיני המנהל והופך לאישי יותר וגם מכתיב את אופי החדר. שולחן מנהלים הוא רהיט שמאופיין באופן מסורתי בחזות גדולה, מאסיבית ויוקרתית.

השולחן תמיד יהיה נייח וניצב כאיתן בלב החדר ואופיו מעיד לרוב על אופי המנהל עצמו ועל כן בבחירתו של שולחן מנהלים טמונה אמירה המעידה על העדפה אישית ולרוב תרמז על טעמו של זה שיושב מאחוריו – מאופק, סולידי, קצבי או אופנתי, ויכולה לסייע ביצירת תדמית מבוקשת.

משרד בעל אופי מודרני קר ומאופק אפשר לחמם באמצעות שולחן מנהלים בעל אופי כבד, חם ונוסטלגי יותר. שולחן מעץ מלא, בגוון כהה או בהיר (שיתרום קלילות), יתאים בהחלט לסיטואציה כזאת. אפשרות אחרת היא שולחן בעל גוון אחיד אך עז, אפילו אדום לנועזים ולחובבי הרטרו.

השולחנות היום מתוחכמים יותר ממה שהיה מקובל בעבר כיוון שהיום הוא מכיל עליו פריטים רבים יותר בהם מחשב וטלפוניה על אלמנטים הנלווים להם, כולל מרחב עבודה נוח לצדם. בנוסף חשוב ששולחן זה ישמש לעיתים כשולחן ישיבות מצומצם לשניים עד שלושה אנשים.

איך מתכננים נכון את שולחן המנהל:

 טיפים לעיצוב משרד מנהל בכיר > סטודיו ארוקוקו ARococo

שולחן רייש  (מתוך Pinterest)

טיפים לעיצוב משרד מנהל בכיר > סטודיו ארוקוקו ARococo (מתוך Pinterest)

קיימות מגוון צורות לשולחנות, אך הפרקטית ביותר היא צורת ה"ריש". צורה זו מאפשרת ניצול אולטימטיבי של מרחב וכן נוחה לעבודה וזאת

לעומת השולחן המלבני שמצמצם את הטווח אך הינו בעל חזות אלגנטית יותר. שולחן שצורתו אמורפית הוא מקובל פחות כיוון שהוא מנצל באופן חלקי את המרחב, אך יוצר אווירה זורמת, ידידותית ונעימה.

נסו שלא למקם את השולחן כך שהיושב לצידו היה בגבו לדלת ועדיף גם לא עם הגב לחלון וזאת לטובת קבלת אפשרות הצצה החוצה לאוויר, לאור טבעי ולנוף. בעמדות בכירות תחושת השליטה היא חשובה עד מאוד ולכן לרוב ימוקם השולחן במרכז החדר עם הפנים לכיוון הדלת בזווית המאפשרת מבט רחב יותר.

גובהו של שולחן הוא בדר"כ 76-72 ס"מ, מידה שנבחרה לפי ממוצע משוכלל. יש להתאים לשולחן את גובה הכיסא, ולא להיפך, תוך שמירה על כפות רגליים מונחות על הרצפה בעת הישיבה לצד השולחן. עומק שולחן מתחיל ב-60 ס"מ, אך עומק של 100 ס"מ הוא נדיב ונוח יותר לעבודה. אורך אידיאלי, בעיקר עבור שולחן מנהלים שמאופיין באמירה של נוכחות וחוזק שהן מעבר לפרקטיות, יהיה 200 ס"מ לפחות.

 

 טיפים לעיצוב משרד מנהל בכיר > סטודיו ארוקוקו ARococo

(מתוך Pinterest)

טיפים לפני רכישת שולחן מנהלים: 

1.      מסך המחשב צריך לעמוד בקו ישר מול העיניים, במרחק אמה מהמשתמש. במצב אופטימלי הידיים יהיו מונחות על  השולחן, כולל המרפקים, והכתפיים יישארו בגובהן הטבעי.

2.      נושא האור הוא חלק בלתי נפרד מהצבת השולחן, הן ברמת האור טבעי והן לצורך התאמת אור מלאכותי. מקמו את התאורה כך שתגיע משני מקורות, האחד עילי לקבלת מאסת אור בשטיפה מלאה, והשני צדי, בדמות תאורה מתכווננת המאפשרת התאמה פרטנית לסיטואציה, ואף תורמת לסגנון המרחב. לשמאליים התאורה תבוא מימין, ולימנים מצד שמאל, למניעת הצללה בעת הכתיבה.