סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design | איך ליצור חדר משפחה מושלם - סטודיו ארוקוקו | ARococo Interior Design
4175
rtl,single,single-post,postid-4175,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

איך ליצור חדר משפחה מושלם

 

איך ליצור חדר משפחה מושלם

פורסם על ידי סטודיו ארוקוקו בקטגוריית טיפים עיצוביים, כללי 31 ינואר 2014

לכבוד יום המשפחה החלטנו לעסוק בחדר בו כל המשפחה יכולה להיאסף יחד והוא ללא ספק הופך להיות בשל כך, הפינה החמה של הבית. החדר אמור להיות אי שלם של אינטימיות, חוויות ופינוק שילדים יקחו איתם הלאה וההורים יתמלאו ממנו בנחת, מקום בו משחקים, קוראים ורובצים יחד ולכן חשוב גם לתכנן ולעצב אותו ככזה.

נכון, חדר משפחה הוא לוקסוס שלרוב לא קיים אצל כולם ולכן חדר המשפחה לא חייב להיות חדר של ממש, הוא יכול להיות גם פינה פנויה בבית, כמו בסמוך לגרם מדרגות, במעברים רחבים או במבואה רחבה ולא מנוצלת. המיקום האידיאלי לחדר משפחה הוא בסמוך למטבח ,שהוא מוקד משפחתי שימושי נוסף.

חדר משפחה מושלם > סטודיו ארוקוקו ARococo

מה יש בחדר משפחה?
קרדיט תמונה: מתוך Pinterest

אז מה זה חדר משפחה? חדר מרכזי בבית שבהוויתו קצת דומה לסלון אבל יותר משוחרר מבחינת העיצוב, האלמנטים והסדר בו. למרות שעל פי רוב מדובר בחלל קטן יותר נוכל למצוא בו את הטלויזיה, משחקי וידיאו, מערכת ישיבה שכיף לרבוץ עליה, ספרייה, פינת המחשב ועמדת אחסון צעצועים.

רגע לפני שניגשים למלאכה רצוי להגדיר מה יהיה יעודה של פינת המשפחה, המבנה שלה – פתוח או סגור, כמה אנשים אמורים להיכנס בו בו-זמנית (מספר הנפשות במשפחה) והאם יהיה מותר לאכול שם וכל זאת בכדי שיהיה מתוכנן ומעוצב באופן פרקטי, נעים ומזמין.

חדר משפחה מושלם > סטודיו ארוקוקו ARococo

קרדיט תמונה: מתוך Pinterest

כאמור, בחדר מסוג זה חשובה נגישות מירבית לכולם, לכן כל השלט-רחוקים בהישג יד, מערכת הישיבה תתוכנן באופן בו ניתן יהיה לצמצם את ההפרעה הנגרמת למשתתפים כאשר קמים הולכים וחוזרים. החדר עצמו יעוצב כראוי לחדר משפחה בצורה חמימה ולא מנוכרת ולכן חשוב לשים שטיח על הריצפה, התאורה צריכה לתת הארה כללית ורכה עם יכולות עמעום. אפשר ליצור תאורה היקפית שמאפשרת צפייה נעימה יותר בטלוויזיה. בהמשך לאווירה הנעימה מומלץ לתלות וילונות נעימים לעין וכמובן תמונות עם מסר נעים וכמובן משפחתיות על הקירות. במידה ומעוניינים להכניס לחלל גם מחשב, רצוי ליעד לכך מקום ספציפי ולהכין מבעוד מועד את נקודות החשמל הרלוונטיות וזאת על מנת שלא ירוצו חוטי חשמל לאורך הקירות והריצפה.

מבחינת צבעים כאמור כפי שציינו במאמר חדרי הילדים, סקאלת הצבעים מתחלקת לצבעים חמים וקרים ולכן אם רוצים להשתמש בצבעים קרים כגון גוונים מסוימים של אדום, כחול או סגול, מוטב לעשות בהם שימוש בקיר שמאחורי שדה הראייה שלנו, מאחורי הספות למשל. מנגד, אם צובעים בצבעים חמים כגון חום , צהוב, כתום, או צבעים פסטליים שונים, ניתן ליהנות מהם גם בשאר כתלי החדר.

חדר משפחה מושלם > סטודיו ארוקוקו ARococo

חדר של צבעים ופריטים חמים
קרדיט תמונה: Pinterest

לסיכום, פינת המשפחה הינה מעצם הכרזתה וקיומה בבית, המקום היחידי בו מוצאים בני המשפחה עצמם יחדיו ולכן כל שעליה לשדר הוא נינוחות ורוגע. עצתנו שאם ניתן למנוע מלהכניס לחדר זה את עמדת המחשב הרי שזה מבורך ולהכניס את כל החומרים שיוצרים אינטראקציה, שותפות וחוויה. בנוסף, כל אלו שנוטים להתבלבל יש לעשות לעשות הבחנה ברורה: חדר משחקים זו ממלכתם של הילדים ולכן חדר משחקים להבדיל מחדר משפחה רצוי למקם במקום נפרד, חדר, מרתף או עליית גג.

יום משפחה שמח!